Awards

Αριθμός νικών σε κύριους διαγωνισμούς:
Βιντεογράφος Artem Korchagin
3
0
0
2
2
0
Βιντεογράφος Riccardo Fasoli
2
2
0
1
1
1
Βιντεογράφος Yulia Vopilova
2
1
0
3
0
2
Βιντεογράφος Sculpting With  Time
2
1
0
0
0
1
Βιντεογράφος PROSTUDIO Creative Video Agency
2
0
1
4
0
1
Βιντεογράφος Ruzal Akhmadyshev
2
0
0
2
1
1
Βιντεογράφος Leoš Brabec
1
0
2
1
0
1
Βιντεογράφος George Zorbas
1
0
1
1
1
0
Βιντεογράφος Evgeny Hollywood
1
0
0
3
0
0
Διεγράφη Art Island
1
0
0
2
1
1
Διεγράφη Antonio Domingo
1
0
0
1
2
1
Βιντεογράφος Jeneva Studio
1
0
0
1
1
0
Βιντεογράφος Marco De Nigris
1
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Alexey Gerbov
1
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Mari Bushaeva
1
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Никита Сурсин
1
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Maru Films
1
0
0
0
0
0
Βιντεογράφος Dima Raduga
1
0
0
0
0
0
Βιντεογράφος Mikhail Kohanyuk
1
0
0
0
0
0
Διεγράφη Avik Shanich
1
0
0
0
0
0
Βιντεογράφος Reticências Produções
0
2
0
1
0
2
Βιντεογράφος Rustam Kurbanov
0
1
1
1
0
2
Βιντεογράφος Viktoriya Paramonova
0
1
1
0
0
0
Βιντεογράφος Emanuele Mura
0
1
1
0
0
0
Βιντεογράφος Sergey Andreev
0
1
0
2
2
2
Βιντεογράφος Lenny Pellico
0
1
0
2
0
0
Βιντεογράφος Diego Ortuso
0
1
0
2
0
0
Βιντεογράφος Michael Khodanovsky
0
1
0
1
1
0
Βιντεογράφος Lev Kamalov
0
1
0
1
0
0
Βιντεογράφος Digitalvideoart Cinematography
0
1
0
1
0
0
Βιντεογράφος Film Art Team
0
1
0
0
3
0
Βιντεογράφος Portrait Video Studio
0
1
0
0
1
0
Βιντεογράφος Sergey Glebko
0
1
0
0
0
1
Βιντεογράφος Giulio Cantarella
0
1
0
0
0
0
Διεγράφη Two Kings Studio
0
1
0
0
0
0
Βιντεογράφος Tokksa The Movie Studio
0
1
0
0
0
0
Βιντεογράφος EMOTiONS PRO
0
0
2
2
0
0
Βιντεογράφος Welcome Films
0
0
1
1
1
2
Βιντεογράφος SuperWeddings Studio
0
0
1
1
1
0
Βιντεογράφος Oleg Lednev
0
0
1
1
0
0
Βιντεογράφος Stefan Mirea
0
0
1
0
1
0
Βιντεογράφος Mainstream Studio
0
0
1
0
1
0
Βιντεογράφος Al Agua Cinema
0
0
1
0
0
1
Βιντεογράφος Each & Every Moment
0
0
1
0
0
0
Βιντεογράφος TONG STUDIO
0
0
1
0
0
0
Διεγράφη Martin Kacvinský
0
0
1
0
0
0
Βιντεογράφος Alexandr Zamuruew
0
0
1
0
0
0
Βιντεογράφος Atheaton Films
0
0
1
0
0
0
Βιντεογράφος MitoPRO (DmitryMito)
0
0
1
0
0
0
Βιντεογράφος Bojan Mitkovski
0
0
0
2
2
0
Βιντεογράφος Sergio Duarte
0
0
0
2
1
0
Βιντεογράφος Victor Manuel Rodriguez Argibay
0
0
0
2
0
1
Βιντεογράφος Artjom Kurepin
0
0
0
1
3
0
Βιντεογράφος Dreamwood Cinematography
0
0
0
1
2
0
Βιντεογράφος Happy Moments
0
0
0
1
2
0
Βιντεογράφος IVAN  MONAGAS
0
0
0
1
1
0
Βιντεογράφος Anton Yasirov
0
0
0
1
1
0
Βιντεογράφος Tatiana Leonteva
0
0
0
1
1
0
Βιντεογράφος GoodLife Production Studio
0
0
0
1
1
0
Διεγράφη Nacho Suárez | Canarybodas
0
0
0
1
1
0
Βιντεογράφος Yurii Yarets  | Yarets Studio
0
0
0
1
0
2
Βιντεογράφος IKRA Wedding
0
0
0
1
0
1
Βιντεογράφος Dmitriy Makeyev
0
0
0
1
0
1
Βιντεογράφος Fabio Stanzione
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Skyline Films
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος OMEGA Studio
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Andrey Nikitin
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Peter Starostin
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος BLTN Studio
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Cinema of Poetry
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος DIAD FILMS - Ricardo Mariga
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Wedding  Studios
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Ota Bek
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Slava Aramov
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος WILL VIDEO Studio
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος SOUL VIDEO
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Danny Carvajal
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Erik Marreiro
0
0
0
1
0
0
Βιντεογράφος Fonvi Studio
0
0
0
0
2
2
Βιντεογράφος Vutcariov Dima
0
0
0
0
2
0
Βιντεογράφος Pavlo Kyrychenko
0
0
0
0
2
0
Βιντεογράφος Nelson Coelho
0
0
0
0
1
4
Βιντεογράφος Alex Rud
0
0
0
0
1
2
Βιντεογράφος Origami Group
0
0
0
0
1
2
Βιντεογράφος Svitlo  Films
0
0
0
0
1
1
Βιντεογράφος Adrian Ungureanu
0
0
0
0
1
1
Βιντεογράφος Shaxzod Pulatov
0
0
0
0
1
1
Βιντεογράφος Darius Cornean
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Leonid Smith
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος BLACKANDLIGHT FILM
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Daniele Donati Films
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Giuseppe Piserchia
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Meryll de Gordon
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος PEPA Studio
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος George Kapsalis
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Alessandro Bordoni
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Mathias Callenes
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Artur Prihodkin
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Obiektywni Grupa
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Essie Chang
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Oleg Serbin
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Andrea Spinelli
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Alain Dax Victorino
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος BKT FILMS
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Николай Каретко
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Dvm Films
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος MEUSH production
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Myndziak Video Production
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Kaveret Studio
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Алексей Ефимов
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Shishman & Grabarchuk video studio
0
0
0
0
1
0
Βιντεογράφος Golden Legend
0
0
0
0
0
2
Βιντεογράφος Avatarfilms
0
0
0
0
0
2
Βιντεογράφος Константин Просников
0
0
0
0
0
2
Βιντεογράφος Piękny dzień Studio
0
0
0
0
0
2
Βιντεογράφος Anna Demyanenko
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Alex Cupid
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Juergen Holcik
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Momentos  de Vida
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Polina Razumovskaya
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Family Films
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Maxim Kaplya
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Sergei Checha
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Filomena Story
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Motion Reel Films
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Roman Filimonenko
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος baba 3D studio
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Artem Ditkovsky
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Alexander Znaharchuk
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Santi Veiga
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος BeautifulDay films
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Wed in White
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Василий Очеретнюк
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Sergio Goncharoff
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Vito D'Agostino
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος SmileFilm Studio
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Caique Castro / StudioC Films
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Dmitry Proxor
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Jairo Milla
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Valeriy Klass
0
0
0
0
0
1
Βιντεογράφος Philippe Rolo
0
0
0
0
0
1
2019

WEVA Award 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Marco De Nigris
Ιταλία, Λέτσε
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Evgeny Hollywood
Ρωσία, Γεκατερίνμπουργκ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Mikhail Kohanyuk
Ουκρανία, Τσερνιβτσί
314 συμμετέχοντες
1.720 βίντεο
14 κριτές
32 νικητές
1 Δεκεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA LatAmAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Felipe Idrovo
Εκουαδόρ, Κουένκα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Momentos  de Vida
Μεξικό, Γκουανταλαχάρα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Felipe Idrovo
Εκουαδόρ, Κουένκα
12 συμμετέχοντες
79 βίντεο
14 κριτές
10 νικητές
28 Νοεμβρίου 2019 — 17 Μαρτίου 2020

WEVA EsAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Alex Colom | Wedding's Art
Ισπανία, Βαρκελώνη
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος La fabriqueta films
Ισπανία, Καστεγιόν δε λα Πλάνα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος MR Filmmakers
Ισπανία, Μπανταχόθ
24 συμμετέχοντες
151 βίντεο
10 κριτές
13 νικητές
21 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA PlAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος AB Weddings
Πολωνία, Βαντοβίτσε
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Creative Films Studio
Πολωνία, Λοτζ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος AB Weddings
Πολωνία, Βαντοβίτσε
34 συμμετέχοντες
224 βίντεο
12 κριτές
14 νικητές
23 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA RoAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Rotund Perfect
Ρουμανία, Κλουζ-Ναπόκα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Rotund Perfect
Ρουμανία, Κλουζ-Ναπόκα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Vutcariov Dima
Ρουμανία, Βουκουρέστι
28 συμμετέχοντες
202 βίντεο
10 κριτές
11 νικητές
20 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA ItAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Fabio Stanzione
Ιταλία, Ostuni
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Fabio Stanzione
Ιταλία, Ostuni
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Fabio Stanzione
Ιταλία, Ostuni
49 συμμετέχοντες
315 βίντεο
10 κριτές
16 νικητές
21 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA GrAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος George Kapsalis
Ελλάδα, Αθήνα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος George Kapsalis
Ελλάδα, Αθήνα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος I Do Films Global
Ελλάδα, Ελλάδα
25 συμμετέχοντες
129 βίντεο
11 κριτές
10 νικητές
1 Δεκεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA BalcanAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος The Alter  Edit
Βουλγαρία, Σόφια
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος The Alter  Edit
Βουλγαρία, Σόφια
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Igor Catrinescu
Μολδαβία, Κισινάου
15 συμμετέχοντες
93 βίντεο
11 κριτές
8 νικητές
15 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA UaAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Svitlo  Films
Ουκρανία, Λβίβ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Portrait Video Studio
Ουκρανία, Κίεβο
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Portrait Video Studio
Ουκρανία, Κίεβο
47 συμμετέχοντες
342 βίντεο
10 κριτές
18 νικητές
13 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA RuAward 2019

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος FIKS production
Ρωσία, Αγία Πετρούπολη
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Roman Filimonenko
Ρωσία, Μπελγκορόντ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Alexey Gerbov
Ρωσία, Μόσχα
108 συμμετέχοντες
551 βίντεο
10 κριτές
26 νικητές
10 Νοεμβρίου 2019 — 2 Φεβρουαρίου 2020

WEVA Action RuAward 2019

Мобильное видео
Βιντεογράφος Dima Raduga
Ρωσία, Μόσχα
Музыкальное видео
Βιντεογράφος Origami Group
Ρωσία, Μόσχα
Рекламное видео
Βιντεογράφος Oleg Tihoretsky
Ρωσία, Αγία Πετρούπολη
41 συμμετέχοντες
203 βίντεο
1 κριτής
19 νικητές
14 Μαρτίου — 15 Απριλίου 2019
2018

WEVA Award 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Sculpting With  Time
Ηνωμένες Πολιτείες, Χιούστον
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Dima Raduga
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Alexey Gerbov
Ρωσία, Μόσχα
303 συμμετέχοντες
1.706 βίντεο
11 κριτές
30 νικητές
26 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA EsAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος IVAN  MONAGAS
Ισπανία, Λας Πάλμας ντε Γραν Κανάρια
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Each & Every Moment
Ηνωμένο Βασίλειο, Λονδίνο
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Each & Every Moment
Ηνωμένο Βασίλειο, Λονδίνο
21 συμμετέχοντες
126 βίντεο
8 κριτές
12 νικητές
15 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA ItAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Emanuele Mura
Ιταλία, Αρέτσο
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Valerio D’Andrassi
Ιταλία, Ρώμη
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Valerio D’Andrassi
Ιταλία, Ρώμη
46 συμμετέχοντες
297 βίντεο
14 κριτές
17 νικητές
11 Νοεμβρίου 2018 — 20 Ιανουαρίου 2019

WEVA ByAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Dreamwood Cinematography
Λευκορωσία, Μινσκ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Realmoment Studio
Λευκορωσία, Μινσκ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Alexey Kovalenko
Λευκορωσία, Γόμελ
13 συμμετέχοντες
88 βίντεο
9 κριτές
11 νικητές
12 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA PlAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος mwjackiewicz | photo and film
Πολωνία, Γκντανσκ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Damian Kaczmarek
Πολωνία, Βρότσλαβ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος GENTLEMAN - Wedding Story
Πολωνία, Ρζεσζόφ
38 συμμετέχοντες
201 βίντεο
11 κριτές
19 νικητές
10 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA RuAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Evgeny Hollywood
Ρωσία, Γεκατερίνμπουργκ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
89 συμμετέχοντες
448 βίντεο
14 κριτές
20 νικητές
10 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA Balcan Award 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Vutcariov Dima
Ρουμανία, Βουκουρέστι
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Anthony Venitis
Ελλάδα, Αθήνα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Vutcariov Dima
Ρουμανία, Βουκουρέστι
25 συμμετέχοντες
139 βίντεο
12 κριτές
15 νικητές
5 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA UaAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Oneshchak Production
Ουκρανία, Κίεβο
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Stanislav Barachevsky
Ουκρανία, Κίεβο
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Portrait Video Studio
Ουκρανία, Κίεβο
28 συμμετέχοντες
192 βίντεο
12 κριτές
15 νικητές
5 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019

WEVA RoAward 2018

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Johnny Rose
Ρουμανία, Βουκουρέστι
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Florin Mârza
Ρουμανία, Γκαλάτι
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Vasea Onel
Ρουμανία, Ιάσιο
17 συμμετέχοντες
128 βίντεο
13 κριτές
10 νικητές
5 Νοεμβρίου 2018 — 19 Ιανουαρίου 2019
2017

WEVA Award 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Riccardo Fasoli
Γερμανία, Ντίσελντορφ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Riccardo Fasoli
Γερμανία, Ντίσελντορφ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Sculpting With  Time
Ηνωμένες Πολιτείες, Χιούστον
189 συμμετέχοντες
1.092 βίντεο
14 κριτές
21 νικητές
4 Δεκεμβρίου 2017 — 27 Ιανουαρίου 2018

WEVA PlAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Obiektywni Grupa
Πολωνία, Γκντανσκ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Low Light Productions
Πολωνία, Γκντανσκ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Obiektywni Grupa
Πολωνία, Γκντανσκ
20 συμμετέχοντες
91 βίντεο
8 κριτές
12 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017

WEVA ItAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Alessandro Bordoni
Ηνωμένες Πολιτείες, Λος Άντζελες
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Alessandro Bordoni
Ηνωμένες Πολιτείες, Λος Άντζελες
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος BLACKANDLIGHT FILM
Ιταλία, Ρώμη
18 συμμετέχοντες
78 βίντεο
8 κριτές
9 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017

WEVA UaAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Alex Rud
Ουκρανία, Κίεβο
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Natalya Balan
Ουκρανία, Οδησσός
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Alex Rud
Ουκρανία, Κίεβο
20 συμμετέχοντες
101 βίντεο
8 κριτές
9 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017

WEVA ByAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Indie Breeze Films
Λευκορωσία, Μινσκ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Vladimir Ermilov
Πολωνία, Βαρσοβία
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Dmitry Novik
Λευκορωσία, Μινσκ
14 συμμετέχοντες
69 βίντεο
8 κριτές
9 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017

WEVA RuAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Fonvi Studio
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος EMOTiONS PRO
Ρωσία, Καζάν
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Leonid Smith
Ρωσία, Βορονέζ
54 συμμετέχοντες
268 βίντεο
8 κριτές
11 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017

WEVA BalkanAward 2017

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Adrian Ungureanu
Ρουμανία, Πλοϊέστι
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Igor Catrinescu
Μολδαβία, Κισινάου
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Vutcariov Dima
Ρουμανία, Βουκουρέστι
31 συμμετέχοντες
131 βίντεο
8 κριτές
10 νικητές
7 Νοεμβρίου — 26 Δεκεμβρίου 2017
2016

WEVA Award 2016

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Maru Films
Ολλανδία, Άμστερνταμ
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος George Zorbas
Ελλάδα, Αθήνα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
190 συμμετέχοντες
1.172 βίντεο
18 κριτές
21 νικητές
15 Ιανουαρίου — 7 Μαρτίου 2017

WEVA RuAward 2016

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Not Recent
Ρωσία, Αγία Πετρούπολη
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Rustam Kurbanov
Ρωσία, Μόσχα
43 συμμετέχοντες
183 βίντεο
11 κριτές
11 νικητές
21 Νοεμβρίου 2016 — 10 Ιανουαρίου 2017
2015

EEVA Contest 2015

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Ruzal Akhmadyshev
Ρωσία, Καζάν
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Mari Bushaeva
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Jeneva Studio
Ρωσία, Μόσχα
80 συμμετέχοντες
509 βίντεο
9 κριτές
30 νικητές
1 Σεπτεμβρίου — 3 Νοεμβρίου 2015
2014

EEVA Contest 2014

Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Yulia Vopilova
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Artem Korchagin
Ρωσία, Νίζνι Νόβγκοροντ
65 συμμετέχοντες
420 βίντεο
6 κριτές
27 νικητές
3 Δεκεμβρίου 2014 — 31 Ιανουαρίου 2015

The battle of backstages 2014

Best self-backstage
Βιντεογράφος Максим Дедков
Ρωσία, Μόσχα
Best promo
Βιντεογράφος GoodLife Production Studio
Ρωσία, Μόσχα
Backstage from a show
Βιντεογράφος Ruzal Akhmadyshev
Ρωσία, Καζάν
14 συμμετέχοντες
29 βίντεο
4 κριτές
8 νικητές
1 Σεπτεμβρίου — 1 Οκτωβρίου 2014
2013

EEVA Contest 2013

Καλύτερος Βιντεογράφος
Διεγράφη Art Island
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος PROSTUDIO Creative Video Agency
Πολωνία, Βαρσοβία
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Ruzal Akhmadyshev
Ρωσία, Καζάν
57 συμμετέχοντες
322 βίντεο
7 κριτές
17 νικητές
1 Οκτωβρίου — 16 Νοεμβρίου 2013
2012

EEVA Contest 2012

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Leoš Brabec
Τσεχία, Πράγα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Yulia Vopilova
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Никита Сурсин
Ρωσία, Νοβοσιμπίρισκ
27 συμμετέχοντες
118 βίντεο
12 κριτές
9 νικητές
1 Αυγούστου — 1 Νοεμβρίου 2012

EEVA CIA Contest 2012

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Yulia Vopilova
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Stefan Mirea
Ρουμανία, Βουκουρέστι
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Студия ААА
Ρωσία, Τσεμποξάρι
110 συμμετέχοντες
370 βίντεο
9 κριτές
17 νικητές
1 Αυγούστου — 12 Δεκεμβρίου 2012
2011

EEVA RU Contest 2011

Καλύτερος Βιντεογράφος
Βιντεογράφος Pavel Trepov
Ρωσία, Μόσχα
Καλύτερος Μοντέρ
Βιντεογράφος Никита Сурсин
Ρωσία, Νοβοσιμπίρισκ
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος Pavel Trepov
Ρωσία, Μόσχα
62 συμμετέχοντες
243 βίντεο
6 κριτές
19 νικητές
1 Νοεμβρίου — 31 Δεκεμβρίου 2011

EEVA Contest 2011

Καλύτερος Βιντεογράφος
Διεγράφη Antonio Domingo
Ισπανία, Μαδρίτη
Καλύτερος Μοντέρ
Διεγράφη Avik Shanich
Κροατία, Samobor
Καλύτερος Καμεραμάν
Βιντεογράφος PROSTUDIO Creative Video Agency
Πολωνία, Βαρσοβία
66 συμμετέχοντες
198 βίντεο
6 κριτές
16 νικητές
1 Νοεμβρίου — 31 Δεκεμβρίου 2011